آخرین ویرایش : July 15, 2012

جعفر العسکری

تحصیلات


محل تحصیل

مراکز آموزش نظامی

( تا ۱۹۱۰م. )
تکمیل تحصیلات ابتدایی و دبیرستان در مدرسه نظامی در بغداد و فارغ التحصیل مدرسه جنگ با درجه ستوان دوم .


مناصب و مشاغل


نخست وزیر

حکومت پادشاهی عراق

( از ۱۹۲۳/۱۱/۲۳م. تا ۱۹۲۴/۰۸/۰۲م. )
تشکیل کابینه اول در 23 نوامبر 1923 و استعفا در 2 آگست 1924.

حکومت پادشاهی عراق

( از ۱۹۲۶/۱۱/۲۱م. تا ۱۹۲۸/۰۱/۰۸م. )
تشکیل کابینه دوم در 21 نوامبر 1926 و استعفا در 8 ژانویه 1928 .

وزیر

وزارت دفاع عراق

( از ۱۹۳۰م. تا ۱۹۳۲م. )
وزیر دفاع در کابینه نوری السعید .

وزارت دفاع عراق

( از ۱۹۳۵م. تا ۱۹۳۶م. )
وزیر دفاع در کابینه یاسین الهاشمی.

استاندار

استان نینوا ( موصل )

( از ۱۹۲۳/۱۱م. )

حاکم

شهر حلب

( از ۱۹۱۹م. تا ۱۹۲۰م. )
حاکم نظامی حلب در سوریه.

شهر امان


حاکم نظامی در حکومت فیصلی در امان(کشور اردن) .


روابط خانوادگی


نام برادر

دارای رابطه خانوادگی با


تاریخ تولد ۱۸۸۵م.
تاریخ درگذشت ۱۹۳۶م.
محل درگذشت شهر بعقوبه
در سال 1936 در حالی که در مقام وزارت دفاع سعی در مقابله با کودتای بکر صدقی داشت در بعقوبه دستگیر و به قتل رسید و سپس در نزدیکی نقطه بئر النصف دفن شد .
ملیت کشور عراق

توضیحات بیشتر:

وی از خانواده نظامی عثمانی بود ، پدرش سرلشکر ارتش عثمانی بود . عضو هیات نظامی اعزامی حکومت عثمانی به آلمان به منظور آموزش فنون جدید . پیوستن به صفوف افسران شریف در عهد عثمانی .


done in 0.0284 seconds